O MNE

Volám sa Jaroslav Seman, mám 46 rokov, žijem v Bratislave a som profesionálny kúzelník a bruchovravec. Kúzleniu sa venujem 36 rokov, bruchovravectvu 15 rokov a ako profesionál pracujem 15 rok. Nebojte sa, nerozpíšem Vám svoj celý životopis. Oveľa dôležitejšia je pre mňa otázka, čo môžem pre Vás urobiť? Cieľom mojej práce je to, aby sa deti aj dospeláci zabávali, smiali a na chvíľu zabudli na svoje starosti. Mojim poslaním je vyrábať úsmevy na Vašich tvárach. Pomáhať ľudom vytvoriť si také spomienky, ktoré obohatia ich život.

Dosahujem to pomocou kúzelníckych programov, modelovaním balónov a ako prvý na Slovensku aj prostredníctvom bruchovraveckého programu. Kedysi sa to volalo bruchomluvectvo. Prípadne, ako mi raz povedala pani Zdenka Studenková v televíznej relácii Tomu neuveríš, “bruchohovorca“.

KÚZLENIE

Priližne vo svojich 10 rokoch som videl v bratislavskom PKO kúzelníka Alexandra Geriča. V prvom momente si ma získal a povedal som si, že aj ja raz budem kúzelníkom. Riadim sa totiž heslom – „nikdy sa nevzdávaj“, takže keď má človek sen, už je z polovice splnený.

V roku 1997 som sa stal členom Bratislavského klubu kúziel, Českého magického svazu. Pribudlo členstvo v Slovenskej asociácii kúzelníkov. Spoluorganizoval medzinárodné kúzelnícke festivaly Art Fest a Magická Bratislava.

BRUCHOVRAVECTVO A BALÓNY

Bruchovravectvo ma zas zaujalo v televízii. Zaobstaral som si materiál a hor sa do ťažkého trénovania, písania scenára, ovládania bábky, atď… Po nejakom čase som vystúpil pred verejnosťou a nastala fáza zlepšovania sa. Inak to totiž nejde.

Ku kúzelníctvu a bruchovravectvu ešte pribudlo modelovanie balónov. V roku 2008 som sa rozhodol, že mojou profesiou sa stane to, čo ma baví. Kúzelníctvo a bruchovravectvo ma živí, napĺňa a dúfam, že to tak bude ešte veeeeľmi dlho. Držte palce. Ak ste prečítali môj profil až do konca, tak Vám gratulujem a zároveň aj ďakujem.

Kúzelník Jaro sa pozerá na chlapca s balónovou čiapkou

Prajem Vám veľa kúzelných a úsmevných dní.